IMG fa79a860f9b6787bb1e048fdc314bc99 V

Το Γυμνάσιο Ν. Μαρμαρά και φέτος δήλωσε έμπρακτα την παρουσία του στο γιορταστικό κλίμα των αγίων ημερών.

Στολίσαμε το χριστουγεννιάτικο δέντρο μας, το φωταγωγήσαμε με λαμπάκια, τραγουδήσαμε, ανταλλάξαμε δώρα και ευχές. Επειδή όμως γνωρίζουμε ότι το νόημα των ημερών συμπυκνώνει η αγάπη προς το συνάνθρωπο, στολίσαμε και τις καρδιές μας με τις αρετές της ενσυναίσθησης, της προσφοράς, της καλοσύνης, της γενναιοδωρίας, της αλληλεγγύης, τις φωταγωγήσαμε με αγάπη, χαρά, ελπίδα, αισιοδοξία και τις ανοίξαμε για να τις προσφέρουμε στα παιδιά που φιλοξενούνται στο «Χαμόγελο του παιδιού» και στα παιδιά του «Κάνε μια Ευχή».

Ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα του «Χαμόγελου του παιδιού» οι μαθητές και οι μαθήτριες και των τριών τάξεων του Γυμνασίου συγκέντρωσαν τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης με πολύτιμο αρωγό στην προσπάθειά τους αυτή το Σύλλογο Γονέων.

Επιπλέον στηρίξαμε τα όνειρα μικρών μας φίλων, πραγματικών μαχητών της ζωής, αγοράζοντας αστεράκια από το «Κάνε μια ευχή», με τα οποία διακοσμήσαμε το χριστουγεννιάτικο δέντρο μας.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές

Ευχόμαστε ολόψυχα

Καλά και Ευλογημένα Χριστούγεννα και ο Καινούργιος Χρόνος να φέρει υγεία, χαρά και πρόοδο σε όλους.