Το 2009 ξεκίνησε να εκδίδεται και επίσημα η σχολική εφημερίδα του Γυμνασίου- Λυκείου του Ν. Μαρμαρά. Παλαιότερα είχαν γίνει κι άλλες προσπάθειες μέσα από Project ή με τη βοήθεια κάποιου καθηγητή, αλλά συνήθως σταματούσαν στο πρώτο και τελευταίο τεύχος. Πλέον, επίσημοι συντονιστές της εφημερίδας είναι ο κ. Μπουρμπούλιας (φιλόλογος) και η κα. Παπαδοπούλου (Αγγλική φιλόλογος). Τα τεύχη εκδίδονται ανά τρίμηνο και περιέχουν άρθρα ευρείας θεματολογίας, όπως άρθρα που αφορούν φυσικές επιστήμες, κινηματογράφο, παιχνίδια γνώσης καθώς και περιέχουν αξιοσημείωτα γεγονότα της σχολικής ζωής. Μέχρι τώρα έχουν εκδοθεί περίπου 15 τέυχη με πάνω από 300 άρθρα. Φέτος η εφημερίδα μας έχει το προνόμιο να φιλοξενεί το ένθετο "Δίφυλλο" μια έκδοση της σχολικής μας βιβλιοθήκης.

3

Αυτό είναι ένα προεπιλεγμένο πρότυπο ιστοσελίδας, το οποίο μπορείτε να τροποποιήσετε.

Εισάγετε όλες τις δραστηριότητες του σχολείου σας, επιλέγοντας την κατάλληλη θεματική ενότητα από το μενού αριστερά.