adespota1adespotaadespota3

Στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Σχολικής Ημέρας Φιλοζωίας που έχει καθιερωθεί η 4η Απριλίου κάθε σχολικού έτους στο Γυμνάσιο - Λύκειο Ν. Μαρμαρά πραγματοποιήθηκε εκδήλωση με σκοπό την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των μαθητών /-τριών και την καλλιέργεια ενσυναίσθησης για κάθε ζωντανό πλάσμα. Η αντιδήμαρχος του Δήμου Σιθωνίας κ. Πατσουράκου Όλγα, η κ. Τσολακίδου Δέσποινα, προϊσταμένη του τμήματος αδέσποτων ζώων και η κ. Σαμίρα, υπεύθυνη φιλοζωικού σωματείου μας μετέδωσαν την αγάπη τους για τα ζώα και ιδιαίτερα τα αδέσποτα και πώς πρέπει να τα φροντίζουμε. Την παράσταση έκλεψε ένα αδέσποτο σκυλάκι που δέχτηκε τα χάδια και την αγάπη από όλους. Ευχαριστούμε θερμά για αυτήν την όμορφη και πολύ ανθρώπινη παρουσίαση.