Lets-do-it-greece-large-1024x768Tο σχολείο μας θα συμμετέχει και φέτος στην εθελοντική δράση  Let's do it Greece με τις εξής δράσεις:

1. Τοποθέτηση δύο πλαστικών βαρελιών, αφού πρώτα βαφούν και επισημανθούν κατάλληλα, στο διάδρομο έξω από το κυλικείο, για ανακύκλωση πλαστικών φιαλών νερού και χαρτιού αντίστοιχα
  2. Καθαρισμός και καλλωπισμός αιθουσών και θρανίων
  3. Κατασκευή παρτεριών με παλιά λάστιχα αυτοκινήτων και φύτεμα με αρωματικά φυτά και βότανα.
  4. Ολοκλήρωση παρτεριών στα σκαλιά προς την αίθουσα πολλαπλών χρήσεων και φύτεμα με αρωματικά φυτά και βότανα.
  5. Καθαρισμός αύλειου χώρου και βαφή των ξύλινων πάγκων.
  6. Καθαρισμός των ακτών στον οικισμό Παράδεισος
  7. Εντοπισμός και καταγραφή επικίνδυνων χώρων στο προαύλιο του σχολείου
  8. Συμμετοχή στην δράση της «Εθελοντικής ομάδας Ν. Μαρμαρά» για τον καθαρισμό των κεντρικών ακτών του χωριού την Κυριακή 17/4/2016

Όλες οι δράσεις εκτός από την τελευταία θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη 14 Απριλίου σε συνεργασία και με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων Γυμνασίου ? Λυκειακών Τάξεων, τη Σχολική Επιτροπή Β/θμιας Εκπ/σης του Δήμου Σιθωνίας, την Εθελοντική Ομάδα και την Τοπική Κοινότητα Ν. Μαρμαρά από τις 08:30 μέχρι τις 14:00.